Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Nr 7 w Gdyni
rok szkolny 2009/2010

ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM

Katarzyna Zmarzlik - Przewodnicząca
Anna Czermińska - Zastępca
Dominika Możdżanowska - Sekretarz
Michał Jaworski - Rzecznik Praw Ucznia
mgr Barbara Mielewczyk - Opiekun SU

 • RAMOWY PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO


 • ZARZĄD MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO -
  KLASY 4-6 SP

  Julia Górska - Przewodnicząca
  Krolina Burzyńska - Zastępca
  Maciej Marat - Sekretarz
  mgr Małgorzata Brochocka - Opiekun Małego Samorządu


  ZARZĄD MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO -
  KLASY 1-3 SP

  Paulina Oczoś - Przewodnicząca
  Michał Szermelek - Zastępca
  Sandra Skrzyńska - Sekretarz
  mgr Anna Wicek - Opiekun Małego Samorządu

  Walentynkowa "Marzycielska poczta"

  Od początku lutego uczniowie brali udział w akcji"Poczta Walentynkowa" polegającej na napisaniu kartki walentynkowej dla uczniów naszej szkoły oraz wrzuceniu jej do specjalnie przygotowanej skrzynki pocztowej. Oczywiście dnia 12 lutego (ostatni dzień przed feriami) kartki trafiły do szczęśliwych odbiorców. Dodatkowo w tym roku na jednym z zebrań SU postanowiono przystąpić do akcji "Marzycielska poczta" właśnie w lutym, kiedy rusza "produkcja" serduszkowych kartek i życzeń. Na razie do akcji przystąpiły 4 klasy. Najmłodsi uczestnicy (klasa 1 sześciolatków - 1b) wykonali swoje pierwsze walentynkowe kartki w parach. Klasy trzecie (klasa 3a i 3c) oprócz wykonania kartek, doskonaliły umiejętność pisania listu do adresatów "Marzycielskiej poczty". Klasa 2a o akcji dowiedziała się podczas zajęć komputerowych, gdzie zdobyła niezbędne informacje o chorych dzieciach (adres, wiek, zainteresowania). Kolejnym krokiem był zakup kartek pocztowych nawiązujących do zainteresowań adresata. Najczęściej (oprócz walentynkowych) były to kartki ze zwierzętami, które uwielbiają wszystkie dzieci. Wymienione klasy wysłały swoje prace do wybranych dzieci. Dla wielbicielki puzzli nawet pocięto niektóre kartki, żeby radość z ich otrzymania była podwójna :. Akcja w naszej szkole ruszyła, ale już mamy sygnały, że w okresie świątecznym będą wysyłane kolejne kartki oraz że przystąpią do akcji nowe klasy. Bardzo cieszymy się z tego, że los chorych dzieci nie jest obojętny naszym uczniom.
  Anna Wicek - nauczyciel, opiekun Małego SU

  GALERIA...


  Konkurs na najpiękniejszy świąteczny wystrój sal

  Od połowy listopada trwały przygotowania do konkursu na najpiękniejszy świąteczny wystrój sal. Do konkursu przystąpiły prawie wszystkie klasy z gimnazjum i IV-VI posiadające swoje sale. Konkurencja była ogromna. W tym roku uczniowie szczególnie starannie udekorowali swoje miejsca nauki. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 7 grudnia. Po południu komisja złożona z przedstawicieli dyrekcji, trzech nauczycieli oraz 7 (wyłonionych drogą losowania) uczniów obejrzała i oceniła wszystkie klasy. Bez problemu udało się wyłonić zwycięzców. Sprawdźcie, czy wasza ocena sal jest podobna.

  W gimnazjum zwyciężyły:
  I m-ce sala 79 opiekun klasa III E
  II m-ce sala 77 opiekun klasa III D
  III m-ce sala 82 opiekun klasa III A

  W klasach IV-VI za najpiękniejsze uznano:
  I m-ce sala 29 opiekun klasa VI C
  II m-ce sala 30 opiekun klasa IV B, V B
  III m-ce sala 27 opiekun klasa V C

  Poniżej prezentujemy fotoreportaż z najpiękniejszych sal. Sale prezentowane są w kolejności wygranych.
  Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.
  GALERIA...

  Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

  Bibliotekę odwiedziło ponad 400 uczniów, którzy chcieli zobaczyć wystawę misiów oraz oddać swój głos na najładniejszego w nich. Po raz pierwszy przed biblioteką ustawiały się długie kolejki. (Szkoda, że nie po książki.) Drogą głosowania udało się wyłonić najładniejsze misie, a organizatorzy imprezy wybrali jeszcze dodatkowo egzemplarze szczególnie się wyróżniające. Właściciele zwycięskich misiów zostali sfotografowani oraz otrzymali słodkie nagrody. Z powodu ogromnego zainteresowania bibliotekarze planują zorganizowanie jeszcze jednej imprezy - wyborów najciekawszego pluszaka. Teraz wszystkie nie-misie będą miały szanse na zwycięstwo.  GALERIA...

  Dzień Noszenia Spódnic

  30 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego klasy gimnazjalne i starsze klasy szkoły podstawowej przyłączyły się do międzynarodowej rzeszy ludzi chodzących w spódnicach. Zwyczaj ten niestety coraz bardziej zamiera z powodu mody na spodnie wśród pan, które wybierają tę część garderoby z powodu jej niezwykłej funkcjonalności i wygody. W zimniejsze dni coraz trudniej zobaczyć panie chodzące w spódniczkach. Są jednak zwolennicy tego stroju i oni to właśnie rozpropagowali to międzynarodowe święto. W szkole został ogłoszony konkurs na najliczniej przebrane klasy. W kategorii klasy IV-VI wygrała klasa 4 B, a w gimnazjum 1 A. Gratulujemy!
  A na pamiątkę kilka fotografii z tego dnia.
  GALERIA...


  Dzień Noszenia Spódnic w klasach 1-3

  Klasy młodsze przyłączyły się do zabawy tydzień później ze względu na sporą absencję uczniów i wychowawców klas. Dziewczynki wyglądały, jak księżniczki, zaś odważni chłopcy zdecydowanie preferowali styl szkocki. W tym dniu w niektórych klasach ruszyły "maszyny krawieckie". W ten sposób cała klasa 1 e razem z wychowawczynią przystąpiła do konkursu w spódnicach uszytych z zasłonek, a 2 a z gazet ozdobionych krepiną. Gratulujemy pomysłu. Klasą najliczniej przebraną była klasa 3c- 93 % uczniów.
  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zabawę!